Професионална обработка на метали. Искусен и опремен персонал

Побара да

Добредојдовте на нашата компанија

Бр 138 Dunhua патот, Окружниот Shibei, Кингдао, Шандонг, Кина

за нас

Heng челик група е основана во 2005 година, е голем железо и челик претпријатие во северниот дел на Кина. Постојат четири железо и челик претпријатија во Кина. Тоа е анти корозија, киселина отпор, отпорност на триење, атмосферски член единици на Кина институт. Тоа е, исто така, R & D центар и тест база на слој процес. Во поцинкувана и пред насликани поле задржи лидерската во оваа област. Компанијата е лидер во областа на PVDF пред насликани алуминиум.

  • факт
  • fact2
  • fact3

Најнови Од Блог Вести

  • Министерството за екологија и животна средина, комисија за развој и реформи и други 10 министерства и влади на Пекинг, Тијанџин, Хебеј и други шест провинции и општини на луѓето да имаат заеднички го издаде "план за сеопфатно управување на загадувањето на воздухот акција ...
  • Септември 19-20, 2019 година, третиот семинар на ултра-ниска технологија за контрола на емисиите за излезните гасови во челик и coking индустријата се одржа во Пекинг. Релевантни персонал од железо и челик претпријатија, универзитети, истражувачки институции и добавувачи инженеринг технологија во fi ...